Haberler


ÇOCUKLAR İÇİN BURSLU İNGİLİZCE


DEVLETE BAĞLI İLKÖĞRETİM OKULLARINA GİDEN DAR GELİRLİ VE ORTA GELİRLİ AİLELERİN ÇOCUKLARINA -ÇALIŞKAN OLMA ŞARTI ARANMAKSIZIN- EĞİTİM MASRAFLARININ BÜYÜK BİR KISMINI KARŞILAYARAK İNGİLİZCE KONUŞMAYI ÖĞRETİYORUZ. 

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN BURSLU İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Türkiye'deki çocuklar için İngilizce, son derece önemlidir.. Şu anda etrafımıza baktığımızda yığınlarca üniversite mezunu insanın işsiz dolaştığını veya asgari ücrete talim ederek çalıştıklarını görürüz.. Ancak lise mezunu bile olamamış, İngilizce konuşabilen kişilerin kesinlikle aç ya da işsiz kalmadıklarını görürüz.. Öyle değil mi? İşte AÇILIM AKADEMİ, İngilizcenin çocuklarımızın hayatı için önemini bildiği için çocuklarımıza İngilizceyi güzel, zevkli ve eğlenceli bir şekilde özellikle de algılama seviyesinin en iyi olduğu küçük yaşlarda/genç yaşta öğretiyor. Bu yüzden eğitimimizi gören, bilen herkes bizi tercih ettiği için öğrenci bulmaya ya da reklâm yapmaya ihtiyaç duymuyoruz. Ona harcayacağımız parayı çalışma yaptığımız her devlet okulundan çalışkan olma şartı aranmaksızın en fazla 20 öğrenci seçip onlara eğitim masraflarının büyük bir kısmını karşılayarak 6 ay süren bir İngilizce eğitimi vermek için kullanıyoruz. Onlar da bu eğitim sayesinde diğer okullara, dershanelere giden arkadaşlarına nazaran daha iyi İngilizce konuşabildiğinde hocaları, arkadaşları, yakınları “bu İngilizceyi nereden öğrendin” diye sorunca “tabii ki AÇILIM AKADEMİ'de öğrendim” desinler istiyoruz. En güzel reklâmın dost tavsiyesi olduğuna inanıyoruz.

ÇOCUKLAR İÇİN BURSLU İNGİLİZCE EĞİTİMİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR? 

Sizin öğrenciniz de şu anda devlete bağlı bir ilköğretim okuluna ya da liseye gidiyorsa adaylarımız arasında demektir. Bu Burslu İngilizce Eğitiminde aileye de bir maliyet yansıyor ancak masrafların çok büyük bir kısmını biz karşıladığımız için çalışma yaptığımız her okuldan en fazla 20 öğrenciye verebiliyoruz.. Okullarla hiçbir ilişkimiz olmadığı için, okullarla ortak bir çalışma yürütmek mümkün olmadığı için, yani çocuklarınızın öğretmenlerini, müdürünü, müdür yardımcısını tanımadığımız için öğrencinizin de eğitimimiz için uygun olup olmadığını bilmiyoruz. İşte bunu anlamak amacıyla öğrencinin annesinin ve babasının da hazır bulunduğu bir mülakat yapıyoruz.. Bu mülakatı geçen öğrencilere Burslu İngilizce Eğitimimizden faydalanma hakkı veriyoruz..

ÇOCUKLAR İÇİN BURSLU İNGİLİZCE EĞİTİMİ PROGRAMI NELERİ İÇERİR?

Çalışma yaptığımız her ilköğretim okulundan seçtiğimiz en fazla 20 öğrenciye 12’şer veya maksimum 15’er kişilik sınıflarda 6 ay süren bir İngilizce eğitimi veriyoruz. 6 ay boyunca haftada bir gün 3 ders normal grup dersleri olacak. Bu 3 dersin içinde okuma, dinleme, konuşma ve video saatleri yani ekstra aktiviteleri olacak. Haftada bir gün 2 saat boyunca grup halinde İngilizce etüt yapılacak. Bu etütte öğrencilerin okuldaki İngilizce derslerinde işledikleri konularda yardımcı olmanın yanı sıra OKS İngilizce Hazırlık’ı da içerecek şekilde öğrencilere yardımcı olunuyor ve öğrencilerin sınavlardan yüksek not alması sağlanıyor. Ayrıca öğrencilere anlamadıkları konularda, öğrenmek istedikleri konularda birebir, ikiye bir takviye dersleri veriliyor ve bu dersler özel ders tadında gerçekleşiyor. Bununla beraber öğrenciler okullarındaki İngilizce yazılılarından önce öğretmenlerimizden destek alabiliyorlar.. Tüm bunlarla beraber,  hafta içi 1 gün 2 saat de öğrencinin okuldaki Matematik dersi ile ilgili olarak grup etüdü veriliyor. Çünkü istiyoruz ki, bizden aldığı Burslu İngilizce Eğitimi sayesinde İngilizce konusunda başarılı olan öğrencilerimiz sadece İngilizcede değil, tüm alanlarda başarılı olsun. Bu yüzden öğrencilerin en çok zorlandığı Matematik dersiyle ilgili onlara yardımcı oluyoruz..

BİR DÖNEM BOYUNCA ÇOCUKLAR İÇİN BURSLU İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALAN ÖĞRENCİ HANGİ SEVİYEYE GELİR?

Bu eğitimin sonunda çocuklar için İngilizce, bir sorun olmaktan çıkıyor ve çocuklarımız günlük yaşamda karşılaştığı konuşma ihtiyacını giderecek duruma gelerek dünyanın her yerinde yabancılarla iletişim kurabilir hale gelir.. Kendini Tanıtabiliyor, Başından Geçenleri Anlatabiliyor, Geleceğe Dair Konuşabiliyor, Alışveriş Yapabiliyor, Adres Tarif Edip Alabilir, Derdini ve İsteklerini Anlatabilir, Kısa Hikaye Okuyup Anlayabilir, Günlük Yaşamda Karşılaştığı Basit Konuşmaları Anlayabilir, Yapabilir Düzeye Gelir.

İKİ DÖNEM BOYUNCA ÇOCUKLAR İÇİN BURSLU İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALAN ÖĞRENCİ HANGİ SEVİYEYE GELİR?

Öğrenci, yukarıdaki 6 aylık eğitimi tamamladıktan sonra yeterlilik sınavına tabi olur ve başarılı olursa bir sonraki sene bir 8 aylık daha eğitim alarak aşağıdaki bilgileri öğrenir: 

Kendini Ayrıntılı Tanıtabilme,

İngilizce – İngilizce Sözcük Kullanabilme, 

Günlük Yaşamı Hakkında Konuşabilme, 

Başından Geçen Olayları Anlatabilme, 

Kısa Hikayeler Okuyup Anlama ve Özet Aktarma, 

Alışveriş Yapabilme, 

Kent Tasvirleri Yapabilme, 

Geleceğe Dair Konuşabilme, 

İngilizcenin zor tenselerinden olan Present Perfect Tense ve Present Perfect Continous Tense’ i Anlayıp Doğru Kullanabilme, 

Kişilerin Özelliklerini Tarif Edebilme, 

Basit Sorunlar İçin Çözüm Önerme, 

Günlük İngilizceye Dair Deyimsel Fiiller Kullanabilme Düzeyine Gelir.

  E-Posta Listesi
E-bülten seravisimize katılarak,güncel duyuru ve haberlerin e-posta adresinize gelmesini sağlayın.

  Anket
Devlete bağlı İlköğretim ve Liselerde verilen ingilizce eğitimi sizce yeterli mi?
Evet
Hayır
Anket sonucu

  İletişim Bilgiler
AÇILIM AKADEMİ
Tel: MECİDİYEKÖY - 0212 216 32 36 SULTANGAZİ - 0212 614 20 67
Faks: 
Adres: MECİDİYEKÖY MAH. LATİ LOKUM SK. NO:6 KAT:4 MECİDİYEKÖY
E-mail: idealdunya@hotmail.com


© 2017 AÇILIM AKADEMİ  All rights reserved Web Tasarım : Global Web Sitesi